Okul Sporlarında ZESDER

İlkokullar arası 4 sınıftan 8 ayrı kategoride yapılan Balıkesir 2019 Okul Sporları Minikler Satranç Şampiyonasına il ve ilçe merkezlerimizden toplamda 640 oyuncu katılmıştır.

Mustafa Fıstık 7 tam puan ile Şampiyon ..

97 Oyuncunun mücadele ettiği 1. sınıflar açık kategoride 8 oyuncumuz yer almış, Mustafa Fıstık (1013) 7 puan ile hiç yenilgi almadan şampiyon olmuştur.

Mehmet Cihan Gök 6 puan ile üçüncülük derecesini kazanmıştır. İlk 10 içinde 5’er puanlı oyuncularımız Ahmet Ege Bozdemir (1046) ve Yusuf Efe Akyol (1116) sekizinci ve dokuzuncu olarak yer almışlardır.

Mücadelede yer alan ZESDER’li oyuncularımız Mustafa Fıstık, Mehmet Cihan Gök, Ahmet Ege Bozdemir, Yusuf Efe Akyol, Kerem Erdem, Efe Güzel, Kerem Karakoç ve Yavuz Çınar başarılı bir oyun sergilemişlerdir.


1. Sınıf Kızlarda yer alan oyuncularımızdan İnci Türkmen (1188) 4½ puan ile averaj sonunda beşincilik derecesini kazanmıştır.

İlk 10 derecenin içinde 4 puan ile 10. sırada yer alan Elif Dedeleroğlu ve yeni öğrencimiz Beyza Erbaş yer almaktadır.

2 . Sınıflar açık kategoride Batuhan Demir Başaran (1012) ve Buğra Budak (1010) 6 puan ile beşincilik ve dokuzunculuk derecelerini kazanmışlardır. Ömer Kıyak (1065) ve Ömer Talha Kalabak mücadelede yer alan oyuncularımızdır.

2 . Sınıflar Kızlar kategorisinde Duru Aydın (1066) 5 puan ile grubunda üçüncülük derecesini kazanmıştır. Yine aynı puan grubunda bulunan Erva Duru Öksüzoğlu sıralamada altıncı sırada yer almıştır. İlk turnuvası olan Şevval Gündüz 3 puan ile tecrübe kazanarak diğer turnuvalar hazırlanmaktadır.

3. Sınıflar grubunda yer alan oyuncumuz Emre Eşme (1272) 6½ puan ile ikincilik derecesini kazanmıştır. 6 puanlı bir diğer oyuncumuz Furkan Munis (1086) altıncı olmuş, bu oyuncularımızı Deniz Kayadan (1029), Göktürk Baysal, Melih Uzun ve Burak Erkan (1085) takip etmiştir.

3. sınıflar Kızlar kategorisinde Azra Nur Öztürk (1097) 4 puan ile, Zeynep Sakarya (1064) 3 puan ile yer almışlardır. Beren Dedeleroğlu ve Melek Karakoç mücadelede yer alan diğer oyuncularımızdır.

4. sınıflar açık grupta Barış Erbaş (1240) şampiyon ile aynı puanda ama eşitlik bozma kuralları gereğince sıralamada üçüncü sırada yer almıştır. Hemen ardından 5½ puanlı oyuncumuz Metin Alper Efekan (1279) dördüncülük sahibi olarak listede yer almıştır. Bu grupta yer alan diğer oyuncularımız Ali Emir Tarman (1086), Yusuf Baldağı, Semih Kısabacak (1000) ve Ahmet Burak Demirel bulunmaktadır

4. Sınıflar Kızlarda mücadele eden Derya Defne Süsin (1315) 5 puan ile grubunda üçüncülük derecesini kazanmıştır. Yine bir başka oyuncumuz Ayşe Su Bozkurt (1000) 4½ puan ile sıralamada dördüncü sırada yer almıştır.

Bir Cevap Yazınız

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: